SWP

   Austria


 2024-02-12 XIII BAL KARNAWAŁOWY W GÓRNEJ AUSTRII

W ostatnią sobotę karnawału 10 lutego, w wielu miejscach odbywały się bale, na których oprócz przebierańców, bawili się także spragnieni tańca goście.

Zespół z Wiednia „Rythmus” swoimi piosenkami wprowadził tak niesamowitą atmosferę, że uczestnicy zabawy nie schodzili z parkietu. Słowa piosenki Jerzego Połomskiego „Cała sala, śpiewa z nami”, oddają w zupełności nastrój tego balu a repertuar piosenek Uli i Staszka zachęcał wszystkich do wspólnego śpiewania.

Na tym XIII już Balu Karnawałowym zorganizowanym przez Wspólnotę Polaków w Górnej Austrii dało się zauważyć, że uczestnikom oprócz zabawy, chodziło również o wspólne rozmowy i spotkania rodaków. Należy jeszcze nadmienić, że firma kosmetyczna Oriflame ponownie zasponsorowała upominki, w tym roku dla wszystkich przebranych osób – serdecznie dziękujemy!

Stronę kulinarną zapewniła restauracja TiL, która ma swoją lokalizację w obiekcie Volkshaus Paschingu, w którym odbywał się tegoroczny bal.


Red. Polskie Radio w Górnej Austrii,
Zdjęcia: Grzegorz Polanowski, Sebastian Łuczyński, Christian Kloibhofer, Julian Gaborek


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952287 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×