SWP

   Litwa


 2024-02-12 Podróżnicza sobota pełna nauki i przygód

Uczniowie należący do Klubu Podróżników wyruszyli w podróż do stolicy, by wziąć udział w dwóch zajęciach edukacyjnych.

Pierwsze z zajęć skupiło się na twórczej produkcji dwuwarstwowego mydła z użyciem gliceryny i koziego mleka. Uczestnicy mieli okazję stworzyć unikalne mydło, dostosowując jego kolor, zapach i wygląd według własnych upodobań. Kreatywność i precyzja były kluczowe podczas tego warsztatu, a efektem były barwne, pachnące i estetyczne mydła, które uczniowie mogli zabrać ze sobą jako pamiątkę.

Drugie zajęcia były prawdziwą podróżą przez historię wynalazków. Uczniowie nie tylko poznawali teoretyczne aspekty wynalazków, ale mieli również okazję do ich praktycznego zastosowania. To interaktywne podejście do nauki pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć, jak innowacje zmieniały świat na przestrzeni lat.

W przerwach między zajęciami uczestnicy zostali podzieleni na drużyny i postawieni przed zadaniem zorganizowania dla siebie posiłku. To wyzwanie wymagało od nich nie tylko współpracy, ale także umiejętności czytania menu, składania zamówienia, rozliczania się oraz efektywnego zarządzania czasem. Ta część programu nie tylko rozwijała umiejętności praktyczne, ale również promowała samodzielność i odpowiedzialność.

Całe wydarzenie było nie tylko doskonałą okazją do nauki, ale także do budowania relacji i wspólnego spędzania czasu. Uczestnicy, wychodząc poza granice szkolnych murów, doświadczyli edukacji w praktyce, ucząc się poprzez działanie i współpracę. Sobota pełna nauki, kreatywności i przygód z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Samorząd Rejonu Solecznickiego


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952213 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×