SWP

   Ukraina


 2024-02-12 Nowoczesny sprzęt dla uczniów na Wołyniu

Od teraz uczniowie szkoły sobotnio-niedzielnej działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej imienia Ewy Felińskiej na Wołyniu w Łucku i Beresteczku będą łatwiej uczyć się nowego materiału. Sprzyjają temu nowoczesne tablice multimedialne. Laptopy przydadzą się nauczycielom i dzieciom ze szkół organizacji w Horochowie, Maniewiczach, Lubieszowie i Kiwercach.

Sprzęt dla SKP ufundował Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego w ramach konkursu «Środki na realizację projektów innowacyjnych i cyfrowych z zakresu edukacji, nauki i budowy społeczeństwa informacyjnego, w tym w szczególności w obszarze Programu GovTech Polska», realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja».

Najnowocześniejszy sprzęt pozwala uczniom zdobywać wiedzę z języka polskiego, historii i kultury w łatwiejszy, ciekawszy sposób. Wizualizacja zawsze przyczynia się do lepszej i przyjemniejszej nauki nowego materiału.

W organizacji odbywają się cotygodniowe zajęcia uczniów Szkoły Sobotnio-Niedzielnej działającej przy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej imienia Ewy Felińskiej na Wołyniu. Dzieci w młodszym, średnim i starszym wieku doskonalą swoją wiedzę w formie różnorodnych ćwiczeń. Dorośli także chcą poznać język polski, kulturę i historię Polski. Starsi uczniowie wolą tematy konwersacyjne, dlatego sprzęt pozyskany przez szkoły polskiej organizacji na Wołyniu jest dobrym prezentem w obecnych czasach rozwoju innowacyjnych technologii.

«Oczywiście nowoczesny sprzęt sprzyja nauce, ale nie planujemy rezygnować z tradycyjnej tablicy i podręczników. Dobrze pamiętamy czasy, kiedy zajęcia odbywały się bez prądu. Szczerze wierzymy, że takich chwil już nie będzie, jednak jesteśmy gotowi przygotowywać naszych uczniów w najróżniejszych warunkach wojny na Ukrainie. Serdecznie dziękujemy Fundacji Wolność i Demokracja za wspaniałe i pożyteczne dary dla szkół działających w Łucku i innych miastach Wołynia» – powiedział Aleksander Świca, dyrektor szkoły sobotnio-niedzielnej przy SKP imienia Ewy Felińskiej.

Wcześniej «Monitor Wołyński» informował o zakupie nowoczesnego sprzętu w ramach konkursu Instytutu Rozwoju Języka Polskiego im. świętego Maksymiliana Marii Kolbego dla szkół sobotnich przy polskich towarzystwach w Dubnie oraz Zdołbunowie.


Tekst i zdjęcia: Wiktor Jaruczyk,
Stowarzyszenie Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: monitorwolynski.com


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło:
Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu
wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHPORTAL WYŚWIETLONO 14952189 RAZY

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2023

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów×