SWP

   Kanada
 2019-10-01 MONIUSZKO PRZY KOMINKU

30 września, w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II, pod patronatem Konsulatu Generalnego RP w Toronto odbyło się wyjątkowe widowisko muzyczne „Przy Kominku” do muzyki ze "Śpiewników domowych" Stanisława Moniuszki.

Reżyserią spektaklu zajęła się znana w Kanadzie i wśród Polonii polska śpiewaczka operowa Kinga Mitrowska, a kierownictwem muzycznym Maria Leśniak, wystąpili Soliści i Chór Cantabile, a prowadzenie objął Krzysztof Jasiński. Jak powiedział Konsul Generalny RP w Toronto Krzysztof Grzelczyk spektakl został niezwykle ciepło przyjęty przez publiczność.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszki, ponieważ tego roku przypada 200. rocznica urodzin kompozytora. W przyjętej uchwale podkreślono, że dorobek kompozytorski Moniuszki „imponuje różnorodnością, bogactwem melodycznym i głębokim zakorzenieniem w narodowej tradycji muzycznej".


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: PLinTorontoW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675563 OSÓB