SWP

   Kanada

 2019-10-29 Emigrant dla emigrantów – koncert Ivana Komarenki w siedzibie Grupy 11 ZPwK w Guelph

W sobotni wieczór poprzedzający popularne w Kanadzie Święto Dziękczynienia w siedzibie Grupy 11 ZPwK w Guelph odbył się koncert Ivana Komarenki, artysty szczycącego się polskim paszportem, a pochodzącego z dalekiego Irkucka (Rosja). Bilety na jego koncert wraz z kolacją i zabawą taneczną szybko zostały sprzedane. Krystyna Szczęsna, prezes Grupy 11 nie kryła zadowolenia z obecności tak wielu gości.

Pięknie udekorowana, niezbyt duża sala bankietowa domu związkowego dosłownie „pękała w szwach”. Gościa wieczoru przedstawiła Anna Mrowca, zapraszając na scenę Ivana Komarenkę, który szybko nawiązał serdeczny kontakt z publicznością zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy przy dźwiękach swoich piosenek.

Ivan opowiedział o swojej karierze artystycznej i drodze do Polski, która stała się jego prawdziwym domem. Stwierdził, że jego decyzja o wyjeździe do Polski w bardzo młodym wieku (miał wtedy 15 lat) była najlepszą, na jaką się zdobył w swoim życiu, a otrzymanie polskiego obywatelstwa 10 lat temu najważniejszym życiowym wydarzeniem. Artysta zaśpiewał swoje największe przeboje z ostatniej płyty „Sens życia” (2014), wśród których nie mogło zabraknąć słynnych „Czarnych oczu”, „Mamo nie pytaj” czy „Żono moja”. Przypomniał o ważnym przedsięwzięciu, jakim było zorganizowanie w 2013 roku międzynarodowego koncertu „Colours of love” w Toronto wspólnie ze znaną kanadyjską artystką fotografką Maggie Habiedą przy wielkim wsparciu ówczesnego Konsula Generalnego RP, Grzegorza Morawskiego i kanadyjskiego Ministra d/s Wielokulturowości Tima Upala. Po trwającym ponad godzinę koncercie Ivan Komarenko chętnie rozmawiał ze zgromadzonymi gośćmi, składał autografy na swojej płycie oraz książce Tomasza Łabanowskiego „Ivan Komarenko, biografia – część pierwsza: Chłopak z Tajgi”.

Dalsza część wieczoru upłynęła pod znakiem smakowitej kolacji przygotowanej przez panie z Grupy 11 oraz zabawy tanecznej przy dźwiękach muzyki zaproponowanej przez DJ Tadeusza Nowaka. Ogromne słowa uznania należą się organizatorom, członkom Grupy 11 ZPwK z jej prezesem Krystyną Szczęsną na czele za zorganizowanie tej niezwykle sympatycznej imprezy. Serdeczne gratulacje.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: http://www.polishalliance.caKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652747 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów