SWP

   Włochy

 2019-12-12 BOŻE NARODZENIE W POLSCE

BOŻE NARODZENIE W POLSCE - to temat ostatnich zajęć w Anders Szkoła Polska w Umbrii. Każda z czterech grup zajęła się tym samym tematem na różne sposoby. Nauczycielki zadbały by każda lekcja była dostosowana do wieku oraz poziomu zaawansowania grupy.

Dwie najmłodsze grupy zapoznawały się z polskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Grupa wczesnoszkolna przygotowała kartki świąteczne dla swoich bliskich w Polsce, zaadresowali samodzielnie koperty oraz przykleili znaczki. Grupa przedszkolna robiła natomiast ozdoby choinkowe. Na koniec zjednoczyli siły by wykonać razem dłuuuuugi łańcuch. Zajęcia zakończyli wspólnym ubraniem choinki.

Grupa średniozaawansowana jak zwykle lekcję rozpoczęła od powtórki z poprzednich zajęć, za dobre odpowiedzi były specjalne nagrody. Następnie uczniowie zapoznali sie z polskimi świątecznymi tradycjami; wspólnie przygotowali stół wigilijny, ubrali choinkę przy okazji ucząc się słownictwa związanego ze świętami.

Grupa zaawansowana zaczęła zajęcia od analizy słów piosenki "Dzień jeden w roku" Czerwonych Gitar. Rozmawialiśmy również o magii świąt oraz tradycjach. Odbył się konkurs na największą ilość przymiotników odpowiadających na pytanie "Jakie są Święta Bożego Narodzenia". Również ta grupa samodzielnie przygotowała stół wigilijny wg polskiej tradycji. A na koniec by powtórzyć wszystkie informacje z lekcji urządziliśmy sobie quiz korzystając z Kahoot.

Część zajęć poświęciliśmy także na przygotowanie Jasełek, na które wszystkich serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę 14 grudnia!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Anders Szkoła Polska w UmbriiNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771669 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów