SWP

   Mołdawia

 2019-12-13 SOBOTNIE SPOTKANIA Z JĘZYKIEM POLSKIM

W każdą sobotę rano najmłodsi – czyli dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem polskim - spotykają się na kreatywnych zajęciach z języka polskiego, które prowadzą wspólnie panie Anna Mielnik i Marta Kozieradzka.

Pani Ania wymyśla wspaniałe tematy prac plastycznych. Były to między innymi jesienne pejzaże, jeże, parasole czy misie polarne. Dzieci rozwijają w ten sposób swoje umiejętności manualne: wycinanie, malowanie, rysowanie, kolorowanie. To wszystko w bardzo przyjaznej atmosferze i, co najważniejsze, po polsku.

O polskie akcenty dba pani Marta: przygotowuje rozgrzewki, zabawy, wierszyki i piosenki w języku polskim. Nie mogłoby się obyć bez patriotycznych akcentów: dzieci poznały polskie symbole narodowe i nauczyły się wiersza „Kto ty jesteś?”, który wyrecytowały w kościele z okazji Święta Niepodległości, obchodzonego 11 listopada. Dla wielu dzieci był to debiut artystyczny w języku polskim.

To nie koniec sobotnich atrakcji. Po zajęciach z polskiego dzieci ćwiczą układy taneczne z panem Aleksiejem Kiriczenko.

Wszystkie dzieci, które chcą uczyć się języka polskiego w przyjemnej, artystycznej atmosferze – serdecznie zapraszamy!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Stowarzyszenie Polski Dom w Bielcach / Marta KozieradzkaNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771689 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów